پسوند مدت مبلغ نماد
.com یکساله ۲۵۰٫۰۰۰ تومان .com
.org یکساله ۳۰۰٫۰۰۰ تومان .org
.net یکساله ۳۰۰٫۰۰۰ تومان .net
.ir یکساله ۱۵٫۰۰۰ تومان .ir

سوالات مشتریان

ما در کنار شما هستیم

چگونه نام دامنه خود را انتخاب کنم ؟

نام دامنه سایت شما (که گاهی به آن دامین یا دومین هم می‌گویند)، درست مثل اسمی است که برای یک فروشگاه فیزیکی انتخاب می‌شود. هر سایتی باید یک دامنه یا همان آدرس اینترنتی منحصربفرد داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب یک دامنه، باید آزاد بودن آن را استعلام بگیرید. از طریق ابزاری که در ابتدای این صفحه وجود دارد، به راحتی می‌توانید دامنه خود را جستجو کنید و سپس سایت خود را بر روی همین دامنه بسازید.

 کاربران، سایت شما را به کمک دامنۀ آن به خاطر می‌سپارند. بنابراین مهم است که یک دامنه خوب انتخاب کنید.

پسوند دامنه چیست ؟ بهترین پسوند کدام است ؟

هنگامی که شما برای ثبت دامنه موردنظرتان اقدام می‌کنید، علاوه بر اسم وب‌سایت، پسوند دامنه موردنظرتان را نیز باید مشخص کنید. برای درک مفهوم پسوند دامنه، آدرس سایت ما، یعنی www.extore.ir را در نظر بگیرید؛ در این آدرس واژه extore نام و .ir پسوند دامنه ما است.

در اینترنت پسوندهای بسیار متنوعی مثل com، net، org، co و ... موجود هستند. روز به روز پسوندهای جدیدی هم به این لیست اضافه می‌شوند. برای مثال می‌توان به پسوندهای academy، blog، info و ... اشاره کرد.

اگر به دنبال یک دامنه ارزان هستید، بهترین انتخاب شما دامنه ir است. از آنجایی که این دامنه در ایران ثبت می‌شود، هزینه آن به مراتب ارزان‌تر از دامنه‌های دیگر است. اما برای ثبت دامنه‌های دیگر مثل com باید از سرویس‌های جهانی استفاده شود و پرداخت هم به صورت ارزی خواهد بود. بنابراین هزینه آنها بیشتر می‌شود.

مزایا و معایب دامین ir چیست ؟

پسوند‌های دامنه معمولاً نوع کاربری یک وب‌سایت را مشخص می‌کنند. مثلاً ما برای سایت خودمان که یک سامانه سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز فارسی است، از دامنه ir. که پسوند مخصوص کشور ایران است استفاده کرده‌ایم، برای انتخاب بهتر پسوند دامنه پیشنهاد می کنیم مقاله "پسوندهای مختلف دامنه ها را بشناسید!" را مطالعه نمایید.

چگونه می توانم از آزاد بودن دامین اطمینان یابم ؟

برای اطلاع از آزادی یک دامنه (آدرس اینترنتی)، کافی است آدرس مورد نظر خود را به همراه پسوند در جستجوگر دامنه در ابتدای صفحه درج و بر روی گزینه "جستجو" کلیک کنید، در صورت آزاد بودن دامنه امکان ثبت آن توسط شما فراهم است.

هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامین چقدر است ؟

هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامنه مطابق جدول فوق و بر اساس پسوند های دامنه محاسبه می گردد.

آیا امکان انتقال دامنه، پس از ثبت فراهم است ؟

بله، امکان انتقال دامنه از اکستور و بالعکس فراهم است و پس از ثبت توسط اکستور یا هر شرکتی، امکان انتقال به شرکت دیگر فراهم است.

آیا دامنه‌های بین‌المللی نسبت به دامنه‌های ایران دارای مزیت خاصی هستند ؟

مهم­ترین مزایای دامنه­‌های بین­‌المللی امکان استفاده از آ­ن‌ها برای تبلیغات گوگل ادز می­‌باشد. متاسفانه بدلیل تحریم­‌های موجود امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز بروی دامنه­‌های ایران وجود ندارد.

آیا برای استفاده از اکستور، الزامی به انتقال دامنه به اکستور است؟

خیر، در صورتی که از قبل دامنه خود را ثبت کرده اید با تغییر DNS‌ دامنه امکان اتصال به اکستور فراهم است، برای دریافت Name Server اکتسور می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

چرا پسوند انتخابی من در لیست شما نیست ؟

جدول تعرفه‌های ثبت دامنه اکستور شامل دامنه‌های پرکاربرد می باشد و در صورتی که درخواست ثبت دامنه با پسوندی غیر از پسوند‌های فعلی را دارید برای دریافت تعرفه و هزینه ثبت، تمدید و انتقال آن می توانید با واحد پشتیبانی اکستور تماس حاصل نمایید.

آخرین نوشته‌ها

همین حالا شروع کنید

وب‌سایت و فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.